Bezpieczeństwo przede wszystkim

Kupując nóż należy bezwzględnie pamiętać o tym, ze nie jest to zabawka, a bardzo niebezpieczne narzędzie. Z tego powodu wybór konkretnego modelu powinien być podyktowany przede wszystkim względami bezpieczeństwa, a następnie wartościami użytkowymi. Sprawy estetyczne powinny zejść całkowicie na plan dalszy.

Dzięki czemu dany nóż jest bezpieczny?

To czy dany nóż jest bezpieczny w pracy, a także w transporcie zależne jest od wielu czynników. Weźmy dla przykład pod uwagę noże składane dostępne w Protarget. Są wygodne, małe i poręczne. Ze względu jednak na ostrze, które nie opiera się w pełni na rękojeści, a na mechanizmie uwalniającym, stabilność takiego ostrza bywa czasem wątpliwa. Z pewnością niewskazane jest używanie noża składanego w celu oprawiania zwierzyny lub pracy w drewnie.
Zdecydowanie lepszy i stabilniejszy będzie nóż o głowni stałej. Jego mocowanie do rękojeści jest niezwykle pewne i w trakcie pracy nie ma prawa nic się z nim stać.

Właściwości użytkowe noża

Na bezpieczeństwo i komfort pracy wpływa również sama rękojeść, która powinna w jak największym stopniu przylegać do dłoni i pewnie w niej leżeć. Niedopuszczalne są rękojeści wykonane ze śliskiego plastiku, który powoduje wyślizgiwanie się noża.
Najlepiej jest wybierać noże posiadające rękojeść gumową lub z innego tworzywa sztucznego, które będzie wykazywało zdolność do przystosowywania się do dłoni, i będzie zapewniało stabilność nawet w mocno spoconym uchwycie.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.