Dlaczego paralizatory są lepsze niż gaz pieprzowy?

Przestępczość i ryzyko napaści w wielu polskich miastach stale wzrasta. Nie można temu zaprzeczyć, ponieważ statystyki są bezlitosne. Nic więc dziwnego, że odpowiedzią na te zagrożenia jest analogiczny wzrost różnego rodzaju środków samoobrony. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się te oparte na energii elektrycznej i gazie.

Charakterystyka obu rozwiązań

Gaz pieprzowy jest substancją, która po wystrzeleniu w oczy napastnika powoduje chwilowe unieruchomienie jego ciała z powodu generowanego bólu. Podobnie sprawa się ma w przypadku paralizatorów, które za sprawą niezwykle wysokiego napięcia powodują paraliż ciała i ogólne oszołomienie.
Minusem gazu jest fakt, że do zadziałania konieczne jest dość precyzyjne skierowanie go w oczy napastnika, a za wadę paralizatora można uznać zagrożenie dla życia napastnika w przypadku nieumiejętnego używania.

Co wybrać?

Z powodu łatwości i skuteczności użytkowania wydaje się, że zdecydowanie lepszym wyborem będzie zakup paralizatora. Gaz wymaga konkretnego skierowania go w oczy napastnika. Natomiast prąd przenika nie tylko skórę w każdym miejscu ale nawet ubranie, więc zetknięcie się elektrod z jakimkolwiek fragmentem ciała napastnika przyniesie oczekiwany rezultat.
Zagrożenie dla życia napastnika stanowi porażenie trwające kilka sekund i powtarzane kilkukrotnie. Aby do tego doszło musiało by się to wiązać z umyślnym działaniem, a nie przypadkiem lub nieumiejętnością obsługi.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.