Jak wybrać buty zimowe na specjalne wyprawy?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nie wszyscy pracodawcy jeszcze wiedzą, jakie kwestie powinny być uwzględnione przy zakupie butów roboczych zimowych dla pracowników. Czym należy się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Na jakie buty robocze zimowe warto postawić?

Warto wiedzieć, że bardzo istotne znaczenie będzie miał fakt czy pracownicy będą musieli wykonywać swoje zadania na wolnym powietrzu, czy wewnątrz magazynu, hali produkcyjnej. Jak wiadomo pracownicy mają nie tylko i wyłącznie różne wymagania, ale również oczekiwania wobec omawianych butów roboczych zimowych. https://www.bhp-gabi.pl/k164,ochrona-nog-buty-ocieplane.html

Rekomendowane jest zaopatrzenie pracowników w buty robocze zimowe wyposażone w metalowe wzmocnienie w przypadku, gdy będą oni pracować w pomieszczeniach z paletami czy wózkami. Z kolei osoby, które bardzo dużo klęczą, muszą posiadać obuwie z charakterystycznymi noskami, które zdecydowanie będą ułatwiały codzienną pracę.

Jak wybrać buty zimowe na specjalne wyprawy?

Oznaczenia butów

Pracodawca nie może oczywiście zapomnieć, że omawiane buty robocze zimowe muszą spełniać konkretne wymagania. Można je oczywiście bardzo szybko rozpoznać po różnych oznaczeniach. Przykładowo litera S będzie oznaczała, że dany produkt jest bezpieczny. Jest on zatem w stanie bez żadnego problemu wytrzymać nie tylko i wyłącznie uderzenia z siłą 200 J, ale również ściskanie o sile 15 kN.

Z kolei litera P jest gwarancją, że produkt na pewno wytrzyma uderzenia o sile 100 J, a także ściskanie z siłą 1o kN. Godny uwagi jest również fakt, że zdecydowanie najmniej wytrzymałe będzie obuwie oznaczone literą O.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.