Początki strzeleckiego hobby

Strzelectwo jest dyscypliną sportu, która stale zyskuje coraz większą popularność. Wiele osób wypad na strzelnice traktuje na równi z wypadem do piwo, nad jezioro, czy na rower. Jest to forma przede wszystkim relaksu, a potem dopiero sportu.. Zanim jednak przejdzie się na tak wysoki poziom zaawansowania jak sportowe strzelanie bronią, warto jest najpierw potrenować samodzielnie w domu na czymś o wiele łatwiejszym i bezpieczniejszym w działaniu.

Domowa strzelnica

Strzelanie w domu jest oczywiście w pełni legalne i całkowicie dozwolone, o ile wykorzystuje się w tym celu nie prawdziwą broń, a jej nieco ułagodzoną wersję, czyli wiatrówkę.
Wydawać by się mogło, że jest to zwykła zabawka dla dzieci, jednak obecnie sprzedawane modele na pierwszy rzutu oka niewiele się różnią od prawdziwej broni. Mało tego, wiele obecnie sprzedawanych wiatrówek jest wzorowana na prawdziwych modelach broni, i nawet dla specjalisty na pierwszy rzut oka ciężko jest w pierwszej chwili odróżnić, czy ma się do czynienia z prawdziwym pistoletem czy nie.

Jak wybrać?

Dla amatora i osoby, która dopiero próbuje swoich sił ze strzelaniem, zdecydowanie najlepszym wyborem będzie wiatrówka w postaci pistoletu. Zasilana jest ona CO2, zatem strzela się z niej zupełnie jak z prawdziwej broni. Jej użytkowanie nie tylko przygotuje na wzięcie w dłoń prawdziwego pistoletu, ale również pozwoli potrenować umiejętność strzelania, ponieważ wbrew pozorom taka zabawka wykazuje się bardzo dużą celności i siłą strzału.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.