Wiatrówka pistolet – jak wybrać?

Wiatrówki można podzielić na dwa główne typy: karabin oraz pistolet. Dużą popularnością cieszą się właśnie pistolety. Przede wszystkim dlatego, że ten typ wiatrówki bardzo przypomina prawdziwą broń. Zarówno pod kątem wyglądu jak i sposobu działania. Jednak wybierając pistolet zwrócić należy uwagę na kilka istotnych elementów.

Przeznaczenie wiatrówki

Pierwszym czynnikiem jaki należy brać pod uwagę przy wyborze pistoletu jest jego przeznaczenie. Jeśli wiatrówka ma być używana przede wszystkim hobbystycznie, np. do strzelania do puszek, najlepszym wyborem będzie pistolet na naboje CO2. Jeśli jednak kupujemy pistolet w celach sportowych to lepszym wyborem będą wiatrówki sprężynowe lub wiatrówki PCP https://www.protarget.com.pl/pol_m_Strzelectwo_Wiatrowki_Wiatrowki-dlugie_Wiatrowki-PCP-493.html. Te wiatrówki cechuje bowiem dużo większa celność oraz moc wystrzału.

Na co zwrócić uwagę?

Decydując się na wybór pistoletu zwrócić należy uwagę na kilka elementów. Pierwszym z nich jest wygląd pistoletu. To jest oczywiście kwestia indywidualna. Wybrać należy taką wiatrówkę, która po prostu nam się najbardziej podoba. Drugi element to pojemność magazynku. Oczywiście im jest on większym tym więcej strzałów będzie można oddać. Trzeci element to rodzaj spustu. Może być to spust pojedynczego działania lub podwójnego działania.

Napęd wiatrówki

O tym nieco wspomniano już na początku. Na rynku wyróżnić można trzy główne napędy wiatrówek. Jest to wiatrówka o napędzie sprężynowym, wiatrówka PCP oraz wiatrówka PCA.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.