Czy paralizator to dobra opcja do samoobrony?

Paralizatory to dość popularne urządzenia do samoobrony, szczególnie dla kobiet i młodych dziewczyn. Mogą służyć do obrony nie tylko przed ludźmi, ale również agresywnymi zwierzętami. Sprawdź, jak działa paralizator i czy jest legalny w artykule poniżej.

Czym dokładnie jest paralizator?

Paralizator, inaczej taser to rodzaj pistoletu, który wystrzeliwuje dwie metalowe sondy, które mogą spowodować porażenie prądem. Taser paralizator jest używany przez funkcjonariuszy organów ścigania i ochrony do kontrolowania osób, które stawiają opór podczas aresztowania. Ideą paralizatora jest użycie porażenia prądem, aby tymczasowo obezwładnić kogoś, aby można było go powstrzymać.

Te urządzenia są również używane przez myśliwych, rolników i hodowców do kontroli zwierząt na odległych obszarach, gdzie broń palna nie jest praktyczna lub legalna. Może też służyć do obrony przed psami.

Jak działa paralizator?

Paralizatory są często używane przez funkcjonariuszy policji do obezwładniania podejrzanych. Są również używane przez cywilów do samoobrony.

Paralizator to broń, która powoduje porażenie prądem, które zwykle wystarcza do ujarzmienia ofiary bez powodowania poważnych obrażeń. Prąd elektryczny jest przesyłany przez metalowe bolce, które stykają się z ciałem ofiary.

Tasery kontra pistolety

Broń jest bardziej śmiercionośna niż paralizatory.

Paralizatory są bezpieczniejsze dla użytkownika, ponieważ nie stwarzają ryzyka przypadkowego zastrzelenia siebie lub innych. Porażenie prądem ma na celu unieruchomienie napastnika bez zabijania go. Różni się to od pistoletu, który może zabić kogoś jednym strzałem w głowę.

Paralizatory mają również mniejszy potencjał do zadawania dodatkowych obrażeń niż pistolety, ponieważ nie strzelają pociskami, a więc nie mogą rykoszetować od ścian lub innych obiektów i trafiać w niezamierzone cele.

paralizator

Rodzaje paralizatorów

Można je podzielić na dwa różne typy: paralizatory kontaktowe i paralizatory bezkontaktowe (inaczej paralizator odległościowy – strzelający). Ogłuszenie kontaktowe działa poprzez fizyczny kontakt z ofiarą, podczas gdy ogłuszenie bezkontaktowe wykorzystuje porażenie prądem, aby obezwładnić ofiarę na odległość. Tasery nie są uważane za broń palną, ponieważ nie strzelają pociskami ani rzutkami, ale nadal mogą być używane jako broń w samoobronie. Te urządzenia mogą wystąpić w formie np. pałki.

Paralizator policyjny

Tasery to rodzaj elektronicznego paralizatora, który może obezwładnić osobę poprzez porażenie prądem. Najczęściej wykorzystywane są przez funkcjonariuszy organów ścigania w ujarzmianiu przestępców.

Jak strzelać z paralizatora?

Aby prawidłowo używać paralizatora, musisz wykonać trzy kroki. Najpierw upewnij się, że jest naładowany i gotowy do użycia. Po drugie, musisz wycelować nim w ciało celu i nacisnąć spust. Na koniec musisz trzymać wciśnięty spust, aż twój cel straci przytomność lub zostanie unieruchomiony.

Czy paralizator jest legalny w Polsce?

Paralizatory są w Polsce legalne. Można kupić taki, który ma natężenie prądu poniżej 10 mA bez zezwolenia. Aby kupić paralizator należy mieć ukończone 18 lat. 

Paralizatory głównie przydają się dla kobiet w celu samoobrony. Kobiety mogą skorzystać z wersji mini, które idealnie zmieszczą się do torebki. Mogą być w formie szminki, w kolorze różowym, więc na początku można nie rozpoznać, że jest to urządzenie, które razi prądem.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.