Latarka fenix ld15r – model dla fanów survivalu

Podczas pieszych wypraw górskimi szlakami czy biwakowania na łonie natury należy mieć odpowiednie wyposażenie, które zagwarantuje bezpieczeństwo i gotowość na dowolne okoliczności każdemu wielbicielowi survivalu. Do sprzętu, który koniecznie powinien znaleźć się w plecaku współczesnego trapera, bez wątpienia należy latarka. Model, który sprawdzi się w każdych warunkach, powinien dawać silny strumień światła, nie zajmować rąk ani zbyt wiele miejsca w bagażu.

Latarka fenix ld15r (zobacz tu) to diodowa latarka kątowa, nawiązująca swoją budową do latarek kątowych używanych przez członków US Army od niemal 70 lat. Jest to sprawdzone i praktyczne – dzięki stalowemu klipsowi latarkę można zamocować to sprzętu lub odzieży, co dodatkowo umożliwiają jej niewielkie rozmiary. Całkowita długość korpusu wynosi 70 mm, a masa (bez baterii) to zaledwie 40 gramów. Model ten ma również zainstalowany w zakrętce silny magnes, który pozwala zamocować latarkę do stalowych powierzchni.

Latarka jest wyposażona w dwa emitery światła, białą diodę Cree XP-G3 o maksymalnej jasności 1800 kandeli i zasięgu 85 metrów, oraz dioda Everlight, emitująca czerwone światło o strumieniu 4 lumenów. Natężenie światła obu diod jest regulowane, użytkownik ma do wyboru cztery poziomy jasności światła białego oraz trzy tryby światła czerwonego – światło stałe, sygnałowe oraz sygnał SOS. Źródłem zasilania latarki fenix ld15r jest akumulator 16340 ARB-L16-700 zapewniający do 80 minut pracy w trybie turbo (500 lumenów). Akumulator ładuje się poprzez port micro USB.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.