Dlaczego warto posiadać paralizator?

Pomimo tego, że bezpieczeństwo w naszym kraju stoi na bardzo wysokim poziomie i na ogół nie ma żadnego ryzyka podczas przemieszczania się nawet późną nocą, to jednak zawsze istnieje niewielka szansa na to, że możemy stać się ofiarą napadu. W takiej sytuacji można polegać albo na swoich niepewnych umiejętnościach, albo też skorzystać z narzędzia poprawiającego poziom bezpieczeństwa.

Latarka z paralizatorem — dlaczego warto mieć?

Paralizator jest urządzeniem, które dzięki zamontowanym układom elektronicznym potrafi wykrzesać z siebie ogromne napięcie, sięgające często nawet 20kV. Podanie go na skórę napastnika w sytuacji ataku skutkować będzie paraliżem mięśni i bardzo często także utratą przytomności.
Używanie latarki z paralizatorem nie niesie jednak większego zagrożenia dla życia napastnika, ponieważ pomimo tego, że do obezwładnienia używane jest ogromne napięcie, to jednak obecny jest w nim bardzo niewielki prąd. A to właśnie prąd stwarza ryzyko uszkodzeń w ciele.
Jest to zatem urządzenie, które nie tylko w bardzo szybki, ale i pewny sposób jest w stanie wyeliminować zagrożenie w sytuacji ataku. Napastnik po potraktowaniu takim paralizatorem przez co najmniej kilkanaście najbliższych minut będzie albo nieprzytomny, albo spędzi ten czas w stanie całkowitego oszołomienia. Można ten czas wykorzystać albo na ucieczkę, albo też na wezwanie pomocy. Tak czy inaczej, zagrożenie w takiej sytuacji zostanie całkowicie zneutralizowane.
Jak zatem widać, jest to o wiele lepszy przyrząd niż walka gołymi pięściami.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.