Dwunożny czy trójnożny – jaki pastorał wybrać?

Myśliwy na polowaniu wykonuje pracę, która bardzo męczy. Jest to zajęcie wymagające ogromnej koncentracji, a także poświęcenia bardzo wiele czasu.

Myślistwo

Podczas polowania trzeba być bardzo czujnym. Z całą pewnością nie jest to zajęcie dla wszystkich. Pastorał myśliwski, inaczej podpórka na broń, to produkt, który ułatwia wielogodzinne polowanie. Ich główną cechą jest fakt, że stabilnie podtrzymują broń, dzięki temu niwelują drgania, które powstają podczas strzelania. Precyzyjnie wykonany strzał będzie o wiele łatwiejszy, gdy posiada się profesjonalny pastorał myśliwski. Produkt ten można podzielić na pastorał z dwoma nogami lub trzema nogami.

Dwunożny czy trójnożny – jaki pastorał wybrać?

Pastorał dwunożny jest w stanie zapewnić niesamowitą stabilność, jednakże pastorał z trzema nogami jest o wiele bardziej wygodniejszy. Rozkładanie obu pastorałów nie jest uciążliwe i zajmuje dosłownie chwile, właśnie dlatego myśliwi mogą zaoszczędzić wiele czasu. Ich wysokość można ustawić praktycznie tylko jedną ręką. Obrotowa głowica tego sprzętu sprawi, że prowadzenie poruszającego się celu będzie bardzo płynne. Stabilizacja pionowa i pozioma to cecha zarówno pastorału dwunożnego, jak i trójnożnego. Łatwość regulacji także pozytywnie wpływa na użytkowanie z tego sprzętu. Nogi pastorału powinny być przede wszystkim antypoślizgowe.

Dobry myśliwy wie, że odpowiedni sprzęt jest w stanie ułatwić jego zadanie. Wybór pastorału myśliwskiego jest ciężki, ponieważ na rynku pojawia się coraz więcej firm, które oferują porządny sprzęt.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.