Tarcze niezbędnym wyposażeniem każdej strzelnicy

Strzelanie staje się coraz bardziej modne, zwłaszcza strzelanie rekreacyjne amatorów. Nie ma żadnych ograniczeń, każdy kto chce spróbować swoich sił i przy okazji wyćwiczyć celność, może korzystać z bezpiecznych, specjalnie przygotowanych do tego miejsc. Większość strzelców swój warsztat szkoli w profesjonalnych strzelnicach, w których dostępna jest duża oferta tarcz i celów reaktywnych.

Pasjonaci sportów strzeleckich mogą profesjonalnie trenować wykorzystując:

  • tarcze,
  • cele reaktywne, oraz
  • spinery

Tarcze strzeleckie


Tarcze strzeleckie produkowane są z grubego papieru lub kartonu. W zależności od rodzaju broni, z której wykonywany jest strzał mogą mieć różne rozmiary. Oprócz tarcz sportowych, których wielkość i parametry regulują przepisy Związku Strzelectwa Sportowego, dostępne są mniej formalne tarcze sylwetkowe z naniesionymi postaciami i grafikami zwierzyny łownej.

Cele reaktywne


Są to najczęściej metalowe figurki, które przewracają się po trafnym strzale. Niektóre modele mają przymocowaną linkę, umożliwiającą poprawne ustawienie figurki, bez konieczności podchodzenia do niej.

Spinery


Jest to również rodzaj celów reaktywnych w postaci metalowych tarcz w różnych rozmiarach. Po trafieniu w tarczę, cel obraca się wokół własnej osi. Modele wykonane są z odpowiedniego metalu, dobranego wagowo, tak aby wystrzelony pocisk spowodował obrót. Większość tarcz wyposażona jest w blokadę, przywracającą wyjściową pozycję celu.

Treningi strzeleckie są świetną formą rozrywki i ciekawym sposobem spędzania wolnego czasu. Mimo wielu wątpliwości jest to sport bezpieczny, zapewniający naprawdę dużą dawkę adrenaliny.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.