Gaz pieprzowy czy paralizator?

Kwestia samoobrony na forum publicznym poruszana jest za każdym razem, gdy nagłośniona zostanie nieprzyjemna sytuacja związana z napaścią lub rabunkiem. A przecież tego typu zagrożenia czyhać mogą na każdego dosłownie codziennie. Jak zatem skutecznie się obronić, gdy nie posiada się odpowiednich warunków fizycznych lub znajomości technik samoobrony?

Charakterystyka narzędzi do samoobrony

Oczywiste jest, że gdy samodzielnie nie ma możliwości się obronić, trzeba zastosować ku temu odpowiednie środki. Zrealizować to można na dwa sposoby. Albo przy pomocy gazu pieprzowego, albo tez przy użyciu paralizatora.

zdjęcie pieprzowego gazu

Oba te urządzenia charakteryzują się jednym, są niezwykle skuteczne. Zarówno gaz pieprzowym, jak i paralizator w dosłownie każdej sytuacji doprowadzą napastnika do zaprzestania ataku. Na tym jednak podobieństwa się kończą, ponieważ paralizator jest znacznie mniej wygodnym, a także mniej bezpiecznym środkiem samoobrony. Do jego użycia wymagane jest albo zbliżenie się do napastnika, albo też dokładne wycelowanie jego czujek. Dodatkowo działanie silnego napięcia może stanowić ryzyko dla zdrowia napastnika.

Co wybrać?

Dlatego też odpowiedź na to, co wybrać jako codzienny środek samoobrony jest bardzo prosta. Gaz pieprzowy jest nie tylko neutralny dla zdrowia, lecz również znacznie łatwiejszy w użyciu, ponieważ uwalniając go z pojemnika, tworzy on dużą mgiełkę, która z pewnością dosięgnie napastnika.

Z tego też powodu gaz polecić można dosłownie każdemu, ponieważ jest to środek lepszy pod każdym względem.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.