Granatnik ASG – znakomity dodatek do wyposażenia

Choć podstawowym wyposażeniem każdego gracza ASG jest broń palna typu pistolet czy karabinek, to dużą popularnością cieszą się również granatniki. Co prawda osoby uprawiające ten sport nie korzystają z nich w walce równie często co z innego typu broni, jednak granatnik może stanowić znakomite uzupełnienie wyposażenia, które nie tylko urozmaici naszą rozrywkę, ale też będzie funkcjonalne na polu bitwy.

Granatniki w ASG wykorzystywane są jako swoiste urozmaicenie, a wręcz utrudnienie rozgrywki. W jaki sposób działają? Jak są wykorzystywane? O tym poniżej.

Granatnik w ASG – jak działa?

Przede wszystkim granatniki dostępne w ASG stanowią repliki prawdziwych broni tego typu. Z tego względu osoba, która decyduje się dołączyć granatnik do swojego ekwipunku musi liczyć się z tym, że jego wyposażenie będzie ważyło więcej. W zamian oferowana jest jednak zdecydowanie większa siła rażenia i niebezpieczeństwo dla rywali.

Sprzęty tego typu działają zazwyczaj na zasilanie gazowe. Stąd też wybierając granatnik musimy zaopatrzyć się w „green gas”, którym będziemy ładować broń. Sam granatnik działa na podobnej zasadzie co inne bronie ASG, przy czym zamiast pojedynczych kulek, ładowane są one granatami, w których te kulki się znajdują. Dzięki temu, za pomocą jednego wystrzału, możemy tak naprawdę wypuścić w przestrzeń nawet kilkaset kulek.

Warto podkreślić, że występują one jako sprzęt samodzielny, ale też granatniki podwieszane, które montuje się pod lufą „normalnego” karabinu.

Do czego wykorzystać granatnik w ASG?

Ze względu na swoją duża siłę rażenia, granatniki świetnie sprawdzają się w przypadku walki z dużą liczbą wrogów – wypróbuj: www.taiwangun.com/pl/granatnik-green-gaz. Osoba wyposażona w taki rodzaj sprzętu może chociażby czyścić pomieszczenia, zarośla i klatki schodowe z przeciwników, ale też stanowić swoistą zaporę nie do przejścia dla swoich rywali. Odpowiednie wykorzystanie tej broni w walce, daje całej drużynie potężną przewagę jeśli chodzi o siłę rażenia.

I choć istnieją tradycjonaliści, którzy wolą, gdy na polu bitwy nie wykorzystuje się tego typu broni, to trzeba przyznać, że jako urozmaicenie rozrywki sprawdzają się one świetnie. Warto zresztą przekonać się o tym samemu.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.