Jak wybrać lunetę obserwacyjną?

Instrumenty optyczne pozwalają obserwować teren z daleka. Lunety obserwacyjne dają możliwość podziwiania przyrody z naprawdę dalekiego dystansu. Często zachodzi potrzeba obserwacji terenu tak odległego, że zwykła lornetka może okazać się nieskuteczna i nieprzydatna.

Luneta obserwacyjna do obserwowania przyrody

luneta obserwacyjna

Lunety dają możliwość obserwowania z daleka dzikiej natury np. płochliwego ptactwa, które to musi być oglądane z daleka, ponieważ szybko ucieknie w przypadku zauważenia obserwatora. Luneta umożliwia również oglądanie odległych obiektów takich jak architektura znajdująca się w trudno dostępnych miejscach. Tego typu urządzenie optyczne spełni swoje zadanie również wtedy, gdy chce się obserwować samoloty lecące bardzo wysoko. Wysokiej klasy urządzenia optyczne dają możliwość dostrzeżenia nawet najmniejszych szczegółów obserwowanego obiektu. Są one również używane w sportach takich jak strzelectwo. Dzięki czemu możliwe jest ocenienie z daleka wyników zawodów strzeleckich.

Opcje zoomu w lunecie obserwacyjnej

Warto mieć na uwadze to, czym kierować się podczas kupowania lunety obserwacyjnej. Niektóre modele posiadają opcje zoomu oraz stałego powiększenia. Stałe powiększenie daje o wiele większe pole widzenia.
Natomiast zoom mimo tego, że daje możliwość powiększana obiektów, niestety wiąże się z tym, że luneta ma mniejsze pole widzenia. Warto również zwrócić uwagę, na to, z czego wykonano lunetę obserwacyjną. Luneta obserwacyjna wykonana ze stali będzie cięższa niż ta wykonana z aluminium. Jeśli ceni się mobilność, o wiele lepszym wyborem będzie zakup aluminiowej lunety.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.