Od czego zacząć poszukiwania dobrego wykrywacza metali?

Przed jakimkolwiek zakupem, najważniejsze jest przejrzenie dostępnych produktów na rynku. W przypadku wyboru dobrego wykrywacza metali również warto najpierw poczytać, pooglądać, poznać funkcję i oczywiście ceny takiego sprzętu. To wszystko jest o tyle ważne, że znając wszystkie najważniejsze jego cechy oraz specyfikę działania prawdopodobnie dokonamy najlepszego z możliwych zakupu. Jak wybrać wykrywacz metali, żeby być z niego zadowolonym? Otóż należy wziąć pod uwagę przede wszystkim to, w jaki sposób będziemy poszukiwać „skarbów” znajdujących się w gruncie. 

Parametry pod lupą

Szukając dobrego wykrywacza metali, na pewno należy zwrócić uwagę na jego podstawowe parametry. Zaliczamy do nich zasięg i częstotliwość. Pierwsze odpowiada za to, na jak dużym terenie nasz wykrywacz będzie w stanie odszukać to, co nas interesuje, czyli ciekawe rzeczy z metalu. Druga sprawa to, na jakiej głębokości dany przedmiot odnajdziemy. Czy będzie to tuż pod powierzchnią, czy raczej w głębszych warstwach ziemi. Warto pamiętać, że im większa częstotliwość, tym głębiej sprawdzimy dany obszar, a im mniejsza, tym bliżej powierzchni. 

Wygoda użytkowania też jest ważna

Niektóre osoby czasem o tym zapominają, ale to jedna z ważniejszych rzeczy, jaką należy wziąć pod uwagę, wybierając wykrywacz metali. Detektory są różne, jedne większe drugie mniejsze. Jednak warto pomyśleć o zakupie takiego, który jest składany. Zaoszczędzimy dzięki temu miejsce w samochodzie i będziemy mogli zabrać dodatkowy sprzęt, a poza tym będzie wygodny w przenoszeniu z miejsce na miejsce. Dodatkowo warto spojrzeć na panel sterowania wykrywacza, czy jest on łatwy w obsłudze i czy sobie z nim poradzimy. Czasami pierwsze użycia detektora mogą być trudne i frustrujące, dlatego lepiej sobie sprawę troszkę ułatwić.

Dźwięk detektora

Jak wybrać wykrywacz metali, który będzie odpowiadał naszym ogólnym upodobaniom? Tutaj wszystko zależy od tego, czy jesteśmy wrażliwi na dźwięk, czy nie. Na rynku, bowiem są dostępne wykrywacze, które różnie pracują. Jedne cały czas wydają dźwięk i zmieniają jego moc wraz z wykryciem metali, inne zaś pracują w trybie cichym i dopiero w momencie odkrycia jakiegoś przedmiotu informują sygnałem dźwiękowym. To, jaki wykrywacz wybierzemy, zależy wyłącznie od naszych preferencji.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.