Pas taktyczny dla kogo i dlaczego?

Najistotniejszy element zajęć strzeleckich

Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz swoją przygodę ze strzelectwem sportowym, czy może już jesteś profesjonalistą dobry sprzęt to podstawa. Dlatego warto zaopatrzyć się w najważniejsze akcesorium jakim jest pas taktyczny.

Umożliwia on przenoszenie ze sobą wielu narzędzi uzbrojenia przez kaburę na broń oraz ładownicę na magazynki z nabojami lub ładunki. Z łatwością można również przyczepić do niego szereg komórek oraz kieszeni logistycznych na mniejsze dodatki oraz niezbędną apteczkę pierwszej pomocy z najpotrzebniejszymi rzeczami. Sprawia to, że pas taktyczny ma ogromną przestrzeń do montowania oporządzenia.

Wygoda i funkcjonalność przede wszystkim

Ogromną zaletą użytkowania pasa taktycznego jest prosty i szybki dostęp do potrzebnego nam wyposażenia. Z pewnością ułatwia to ćwiczenia na strzelnicy lub zajęcia w terenie. Pas bez problemu trzyma się na biodrach przy jakichkolwiek aktywnościach, typu bieganie, podskoki, kucanie czy przewracanie się. Zapewnia to usztywnienie materiału oraz odpowiednio dobrana szerokość według osobistych preferencji. Dzięki prawidłowemu rozkładzie ciężkich akcesoriów ich masa rozkłada się równomiernie, a sam pas stabilizuje przeciążenia.

Do założenia pasa taktycznego na ciało warto również zastosować pas wewnętrzny, służący do przełożenia go przez szlufki w spodniach. Zapewnia to, zaciśnięcie pasa taktycznego odpowiednio do obwodu oraz większy komfort noszenia.

Aby móc korzystać z pasa w każdych warunkach często stosuje się w nim odpowiednio wysokiej jakości materiał do nakładek od wewnętrznej strony. Gwarantuje to doskonałą cyrkulację powietrza, która zapobiega zapoceniu, oraz pozwala na dokładne czyszczenie pasa bez jego uszkodzenia.

Ceny przystępne dla każdego

W ofercie sklepów można znaleźć rożne pasy taktyczne szersze lub węższe, dłuższe lub krótsze oraz w wielu kolorach. Dzięki temu każdy klient może wybrać pas odpowiednio dostosowany do własnych upodobań oraz warunków fizycznych – więcej. Duży wybór jest również zaletą przez możliwość kupienia pasa już od kilkudziesięciu złoty do kilkuset złotych w zależności od urozmaicenia danego modelu.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.