ASG – sztuczna czy realistyczna broń?

Realizmu dla broni Air Soft Gun moga dodawać różnego rodzaju systemy takie, jak m.in. blow back. Jest to rodzaj systemu, który w szczególności przypisywany jest dla gazowej broni ASG, pomimo tego zdarzają się także modele elektryczne, które wyposażono również w rozwiązania tego typu.

Bardzo szeroka oferta producentów i jeszcze większa oferta produktów, sprawia, że liczba miłośników ASG, nieustannie wzrasta. Ze względu na rodzaj zasilania, a także sposób napędzania Air Soft Gun można podzielić na trzy podstawowe rodzaje:

  • elektryczne
  • gazowe
  • sprężynowe

Elektryczna broń ASG

Elektryczna broń ASG wykorzystuje do wystrzeliwania kulek, specjalny mechanizm wewnętrzny nazywany często Gearboxem. Gearbox jest to rodzaj mechanizmu, który wyposażony jest w takie elementy, jak tłok, cylinder i koła zębate, całość napędzana jest za pomocą specjalnego silnika, a także podłączonego akumulatora. Repliki ASG mają możliwość prowadzenia ognia ciągłego, czyli strzelania serią, a także wyróżniają się wysoką szybkostrzelnością. Air Soft Gun Electric jest jednym z najpopularniejszych typów ASG, które można spotkać na rynku broni ASG. Ze względu na bardzo wysoką uniwersalność, jest to rodzaj broni ASG, która szczególnie rekomendowana jest do użytku dla wszystkich osób, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w ASG

ASG napędzane sprężynowo

Air Soft Gun napędzane sprężynowo nie jest wyposażone w żadne mechanizmy elektryczne, ani silniki. Użytkownik zmuszony jest własnoręcznie naciągnąć sprężynę przed każdym ze strzałów. W związku z tym sprężyna broni ASG posiada możliwość strzelania pojedynczym ogniem. Jest to jeden z najpopularniejszych systemów, wykorzystywanych w broni ASG, typu karabiny snajperskie, a także w tańszych pistoletach, wpływa to również na bardzo niski koszt użytkowania.

Więcej broni asg znajdziesz w sklepie taiwangun.com/pl

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.