Rękawice taktyczne – skuteczna ochrona dłoni

Aby mieć pewność, że podczas wykonywania różnego rodzaju zadań dłonie są bezpieczne, warto zaopatrzyć się w odpowiednio dobrane rękawice taktyczne. Skuteczność tychże działań uzależniona jest od najmniejszych detali ubioru, co jest szczególnie ważne podczas operacji taktycznych.

Rękawice taktyczne a odpowiedni chwyt

To funkcjonalność użytkowania decyduje o wyborze modelu rękawic. Jest kilka czynników, które są ważne podczas doboru rękawic. Przede wszystkim należy się w nich czuć swobodnie i bezpiecznie, co jest ważne dla lepszej ergonomii pracy w rękawicach.

Na pierwszym miejscu muszą one zapewniać pewny chwyt. Trzymanie broni, zarówno pistoletu, jak i markera do paintballa musi odbywać się w pewnym chwycie. Idealnie sprofilowane rękawice nie pozwolą na przypadkowe wypadnięcie broni z rąk strzelca. Najważniejsze jest jednak właściwe czucie spustu broni, aby móc precyzyjnie oddawać strzał. Oczywiście w takim przypadku najlepiej będzie używać rękawiczek bez palców, ale warto mieć na uwadze mniejszą ochronę palców

Do kolejnych czynników wpływających na pewność użytkowania rękawic taktycznych należy swoboda ruchów dłonią. Panele osłaniające paliczki i kostki dłoni są ważne dla ich ochrony, ale może ucierpieć na tym łatwość operowania dłońmi. Warto mieć to na uwadze. Dlatego też najlepszym wyborem będą rękawiczki wykonane ze skóry.

Komfort podczas noszenia rękawiczek taktycznych

Ochrona dłoni podczas operacji taktycznych jest bardzo ważna, ale jeśli nie będzie im zapewniony odpowiedni komfort, na nic zda się ich ochrona. Nic nie jest tak męczące, jak przepocona dłoń. Dlatego też tak ważnym czynnikiem jest wykończenie wewnątrz rękawicy. To z tą częścią ma styczność skóra dłoni, więc materiały, z których wykonane jest odzienie, powinny być oddychające. Dlaczego jest to tak bardzo istotna kwestia? Może się zdarzyć, że rękawiczki będą używane przez wiele godzin i nietrudno jest sobie wyobrazić uczucie, jakie ogarnie uczestnika gry taktycznej, który używa nieodpowiednich rękawic.

Jaki jest najlepszy materiał na rękawicę taktyczną?

Do wewnętrznej jej części najczęściej stosowana jest skóra licowa lub syntetyczna miękka. Jest to najczęściej mieszanka nylonu i poliestru. Wierzch natomiast jest bardzo często wykańczany tkaniną kevlarową. Jest to wyjątkowo solidny materiał, a do największych jego właściwości można zaliczyć wytrzymałość na rozciąganie. Ważna jest także możliwość pracy z urządzeniami dotykowymi. Najnowsze modele są także ognioodporne, co czyni jest wyjątkowo bezpiecznymi.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.