Do czego służy nieśmiertelnik?

Pamiątka z ważnej uroczystości, spersonalizowany prezent na specjalną okazję oraz element, który zwiększa bezpieczeństwo i ułatwia kontakt w podróży – zastosowań nieśmiertelników jest wiele. Wszystko zaczęło się jednak w wojsku. Gadżety te były wykorzystywane do identyfikacji rannych lub poległych żołnierzy. Pełnią tę funkcję zresztą do dziś. Do czego jeszcze można wykorzystać te małe elementy? Okazuje się, że są dość popularnymi produktami – nie tylko w świecie militarnym.

Czym jest nieśmiertelnik? Jaka jest jego główna funkcja?

Nieśmiertelnik z Hobby4men to blaszki, na których umieszcza się konkretne informacje i które nosi się na szyi (posiadają łańcuszki). Są to elementy, które najczęściej kojarzy się z pracą wojskową, bowiem od lat wykorzystują je armie, by móc zidentyfikować rannego lub nieżyjącego żołnierza, który poległ podczas akcji. Historia nieśmiertelników sięga lat 60. XIX wieku, kiedy to zaczęto ich używać w amerykańskich oddziałach wojskowych. Obecnie jednak przedmioty te mają wiele zastosowań i wykorzystuje się je zarówno podczas wypraw turystycznych i survivalowych, jak i jako upominki dla bliskiej osoby.

Jakie informacje najczęściej podaje się na nieśmiertelniku?

Grawerowania, które wykonuje się na tego typu elementach, są różne. Wiele zależy od przeznaczenia nieśmiertelnika. Jeśli wykorzystuje się go w wojsku i ma za zadanie pomóc w identyfikacji poszkodowanych osób, należy podać:

  • imię i nazwisko osoby, która nosi nieśmiertelnik,
  • grupę krwi,
  • numer ubezpieczenia,
  • wyznanie.

Podobne informacje można zawrzeć, gdy wyrusza się np. w daleką wyprawę. Warto jednak dodać do tego numer kontaktowy do bliskiej osoby, pod który ratownicy mogą zadzwonić w razie nagłego wypadku. Zazwyczaj takie blaszki oznacza się symbolem I.C.E, co oznacza „in case of emergency”. Można je znaleźć m.in. w działach z produktami medycznymi.

Nieśmiertelnik jako spersonalizowany prezent. Gdzie kupić taki gadżet?

Choć pierwotne przeznaczenie nieśmiertelników jest dość konkretne i dotyczy identyfikacji osób poszkodowanych, w sklepach internetowych można zamówić tego typu produkty z wybranym przez siebie grawerem. Jest to idealny pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Można wtedy umieścić na blaszce ulubiony cytat z książki, imiona pary, ważną datę (np. datę ślubu), wizerunek jakiejś postaci i inne podobne motywy. W takim przypadku w zasadzie jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia klienta.

Nieśmiertelniki w bardziej rozrywkowej odsłonie można kupić w sklepie z gadżetami. Z kolei te lepszej jakości najlepiej jest nabywać w sklepach z militariami.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.