Wojskowe i taktyczne kamizelki Chest Rig

Nawet najbardziej minimalistyczny zestaw airsoftowy wymaga noszenia ze sobą jednego lub kilku niezbędnych akcesoriów. Co zrobić, gdy kieszenie munduru już nie wystarczają? Oto kilka wskazówek, jak wybrać kamizelkę taktyczną!

Czym jest kamizelka taktyczna chest rig?

Kamizelka taktyczna to najczęściej spotykany typ akcesoriów używanych w airsofcie – służy do transportowania wielu akcesoriów przydatnych w trakcie gry. Najpopularniejszymi rodzajami kamizelek są tak zwane kamizelki pełne – pasy z szelkami, Chest Rigi.

Na co zwrócić uwagę wybierając najlepszą dla siebie kamizelkę taktyczną?

Kamizelka taktyczna powinna przede wszystkim ułatwiać noszenie ekwipunku, a także wyciąganie broni podczas gry. Wybierając kamizelkę należy przede wszystkim wziąć pod uwagę, do czego będzie służyła.

Niezależnie od tego, że pasy z szelkami zostały wynalezione ponad sto lat temu, używane dziś modele są bardzo wygodne. Są popularnym wyborem wśród graczy, którzy decydują się na gry toczące się w lesie. Ich główną zaletą jest to, że pozwalają graczom czołgać się (woreczki umieszczone są z boku, a nie na wysokości klatki piersiowej). Jedną z najbardziej cenionych cech takiego akcesorium jest wentylacja czyli przewiewność, jaką zapewnia szczególnie w ciepłe dni.

Chest Rig to kamizelka taktyczna z odkrytymi plecami – https://www.taiwangun.com/pl/panel-piersiowy, polecana szczególnie tym graczom, którzy ponad wszystko cenią sobie mobilność. Chest Rig często łączy się z plecakami, które można szybko zdjąć podczas walki.

Kamizelki zintegrowane (obecnie nieużywane ze względu na dużą wagę) zapewniają nośność na całej swojej powierzchni. Często przystosowane są do pracy z szelkami i atrapami nabojów balistycznych. Charakteryzują się dużą wagą i nośnością.

Należy pamiętać, że większość kamizelek taktycznych dostępnych na rynku wyposażona jest w system mocowania MOLLE, który pozwala dopasować kamizelkę do własnych potrzeb. Nie musisz obawiać się, że wybrana kamizelka nie posiada ładownic na konkretną replikę, gdyż można je łatwo wymienić. W ten sam sposób można przymocować apteczki, kabury czy bidony.

Choć większość kamizelek ma rozmiar uniwersalny, przy zakupie należy również zwrócić uwagę na ten aspekt i – w razie potrzeby – odpowiednio go dopasować. Nawet najlepiej skonfigurowany zestaw nie spełni swojego zadania, jeśli utrudni ruch na boisku.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.