Zaczynamy przygodę z ASG

ASG to gra zespołowa, która polega na imitacji pola walki, z zachowaniem wszystkim możliwych do tego celu narzędzi, dlatego też, aby zacząć tę zabawę, kluczowe jest nabycie odpowiedniej broni ASG. Jaki jednak typ broni będzie najlepszy?

Pociski napędzane sprężyną

Zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem pistoletów ASG, są modele, które do działania wykorzystują sprężone za pomocą tłoka powietrze. W celu jego naprężenia stosuje się specjalną sprężynę, która po naciśnięciu spustu zostaje zwolniona, a zgromadzone powietrze i energia uwolnione, co z kolei powoduje wystrzelenie pocisku.

Niestety taka broń ASG ma jedną wadę, wymaga po każdym strzale ponownego napięcia sprężyny, co w przypadku dynamicznej walki może stanowić niekiedy problem. Z tego też powodu poleca się jej stosowanie w przypadku broni takiej jak karabin snajperski.

Modyfikacją tego rodzaju pistoletu jest wersja elektryczna. Ona również wykorzystuje mechanizm sprężynowy, jednak zamiast ręcznego napinania, proces ponownego sprężenia powietrza następuje poprzez elektryczne napięcie sprężyny. Poleca się ten model szczególnie do pistoletów automatycznych i maszynowych.

Pociski napędzane powietrzem

Zupełnie innym podejście do broni tego typu jest wersja gazowa. W jej przypadku za  wystrzelenie pocisku odpowiada tylko i wyłącznie gaz, który pod dużym ciśnieniem wyrzuca pocisk z lufy. Najczęściej jest to po prostu dwutlenek węgla, który umieszcza się w osobnym pojemniku.

Ogromną zaletą tego rodzaju broni jest brak konieczności jej przeładowywania i doskonałe wrażenia podczas strzału, do złudzenia przypominające te pochodzące z prawdziwej broni.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.