Jak prawidłowo posługiwać się pałką teleskopową?

Wiele akcesoriów potrzebnych do samoobrony nie wymaga pozwolenia. Każdy, kto ukończył 18. rok życia może zaopatrzyć się w taką formę obrony. Najbardziej popularne są paralizatory, gazy pieprzowe oraz pałki teleskopowe sztywne i sprężynowe, zwane również pałkami typu baton.

Jak nosić pałkę?

W przypadku zagrożenia, znaczenie ma każda sekunda. Ważne jest więc jak najszybsze wydobycie sprzętu. Najczęściej batony sprzedawane są z bardzo poręcznymi, obrotowymi kaburami, umożliwiającymi przypięcie do paska. Poza tym można je trzymać w kieszeni lub w torebce, w zewnętrznej, najłatwiej dostępnej przegrodzie.

Najważniejsze zasady użytkowania

Pałka teleskopowa https://www.protarget.com.pl/pol_m_Samoobrona_Palki-282.html otwiera się podczas mocnego wymachu w dół lub w górę, najlepiej pod kątem 45 stopni. Składa się natomiast poprzez lekkie uderzenie jej końcem prostopadle do podłoża. Treningi i ćwiczenia są niezbędne, gdyż poprawiają sprawność i refleks. Podczas symulowanych sytuacji ze znajomymi, bądź przy użyciu worków treningowych można opanować sztukę prawidłowego trzymania pałki, jej składania, rozkładania i wymachów. Ważne jest, aby po każdej próbie uderzenia pałka wracała do pozycji wyjściowej. Będąc blisko ciała, stanowi w realnym starciu idealna osłonę. Zawsze należy pamiętać o zachowaniu dystansu. W pierwszej kolejności ciosy kieruje się na ręce i nogi. Jeżeli mamy taką możliwość lepiej unikać uderzeń w głowę i twarz. Należy mieć świadomość, że wyciągnięcie pałki teleskopowej wiąże się z koniecznością jej użycia. Nasza niepewność może zostać szybko wykorzystana przez przeciwnika.

Stosowanie takich narzędzi jest dozwolone tylko w przypadku obrony koniecznej. Każde inne użycie może skutkować odpowiedzialnością karną.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.