Żołnierskie życie

Do polskiej armii nie są już od kilku lat organizowane pobory żołnierzy z cywila. Nasza armia przerodziła się w pełni zawodową i możemy się tam zgłaszać na ochotnika, ale nie jesteśmy już wyciągani z życia prywatnego i zmuszani do tego, by iść do koszar na rok czasu. Wojsko wspomina się jednak z reguły bardzo dobrze, gdyż dla wielu osób była to prawdziwa szkoła życia. W wojsku rzadko możemy zobaczyć takie przedmioty jak składana teleskopowa pałka, którą bardzo często używa się w policji i częściej mamy do czynienia z różnymi rodzajami broni. 

Kałasznikow 

Najczęściej są to bronie krótkie, oraz jedna z najpopularniejszych broni długich czyli popularny kałasznikow. Jest to broń, która posiada niesamowitą siłę wystrzału i jeden pocisk jest w stanie zabić nie tylko człowieka, ale nawet niektóre duże zwierzęta. Żołnierze w niektórych jednostkach dostają broń, która przysługuje im podczas całej służby i muszą jej pilnować jak przysłowiowego oka w głowie. W przeciwieństwie do takich przedmiotów jak pałka teleskopowa, broni palnej trzeba w wojsku chronić, gdyż zgubienie nabojów może wiązać się z dużymi konsekwencjami. 

Przeszkolenie

W wojsku przez pierwszy miesiąc jesteśmy na tak zwanej szkółce, czyli przechodzimy nic innego jak przeszkolenie. Uczymy się poprawnie maszerować z bronią i pełnym oporządzeniem, czyli w mundurze i z ładownicą oraz zapasowym magazynkiem z nabojami. Dopiero w późniejszym czasie wybieramy się po raz pierwszy na strzelnicę i wykonujemy poważniejsze czynności, które mają nas nauczyć obsługi broni.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.