Czy warto stosować broń hukową do samoobrony?

Należy wiedzieć, że broń hukowa jest odradzana do samoobrony przede wszystkim osobom początkującym. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że pistolet może na napastniku wywrzeć nieoczekiwane wrażenie. Kiedy warto stosować broń hukową do samoobrony?

Do czego może doprowadzić użycie broni hukowej przez osobę początkującą?

Z dalszej odległości bardzo trudno jest ją odróżnić od prawdziwej broni palnej na ostrą amunicję. Napastnik może się zatem przestraszyć, w ten sposób ofiara będzie mogła spokojnie uciec i wyjść cało z opresji. Może również doprowadzić do zdecydowanego pogorszenia się sytuacji osoby zaatakowanej. Przestępca może być w posiadaniu broni palnej z ostrą amunicją, dlatego gdy on dostrzeże, że ofiara również ją posiada, może zdecydować się na jej użycie.

Czy broń hukowa jest w stanie spełnić swoją funkcję samoobrony?

Oczywiście omawiany rodzaj broni może wywrzeć pożądany efekt psychologiczny na potencjalnym napastniku. Wystarczy bowiem w zdecydowanej większości przypadków oddać kilka strzałów ostrzegawczych w powietrze. Takie działanie powinno przestraszyć osobę planującą dokonania ataku.

Z drugiej jednak strony agresor może zdecydować się na użycie prawdziwej broni palnej na ostrą amunicję, którą miał przy sobie tylko po to, by przestraszyć ofiarę. Napastnik może zatem uciec w obawie o własne życie lub unieszkodliwić za pomocą pistoletu czy innego narzędzia ofiarę, która zachowała się w sposób, jaki nie przewidział. Agresor nie będzie bowiem analizował czy ofiara posiada broń hukową czy prawdziwą na ostrą amunicję.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.